Başkan Şahin Belediyecilik Tecrübelerini Paylaştı

Türkiye Belediyeler Birliği (TBB) ve Gaziantep Büyükşehir Belediye Başkanı Fatma Şahin, İçişleri Bakanlığı tarafından Ankara’da düzenlenen “Belediyelerde İyi Uygulama Örnekleri ile Bilgi ve Tecrübe Paylaşımı" paneline katıldı. 

 

İçişleri Bakanı Süleyman Soylu’nun moderatörlüğünü yaptığı panelde Başkan Şahin TBB ve Gaziantep Büyükşehir Belediye Başkanı olarak deneyimlerini aktardı. 

 

Yedi yıllık belediye başkanlığı sürecinde insanı yönetmenin çok mühim olduğunu anladığını ifade eden Şahin, başarılı bir yerel yönetim için insan ve bütçenin doğru yönetilmesi, kaynak üretilmesi, popülizmden uzak durulması,  işin ehline verilmesi ve adaletli olunması gerektiğine işaret etti.  

 

Yetişmiş insan gücünün öneminin altını çizen Şahin “Beşeri sermaye en büyük güç. Kalifikasyonu yüksek insanları doğru makamlara oturttuğunuz zaman gözünüz arkada kalmıyor.” dedi. Bilgi ve teknoloji çağında bilgi ekonomisinin en büyük değer olduğunu kaydeden Şahin “ ‘Hiç bilenle bilmeyen bir olur mu?’ diyen bir medeniyetten geliyoruzBelediyeciliğin okulu yok, kitabı yok. Kendimizi iyi yetiştirmemiz ve geliştirmemiz gerekiyor.” şeklinde konuştu.

 

 

Başkan Şahin Belediyecilik Tecrübelerini Paylaştı