TBB Basın ve Sosyal Medya Komisyonu İkinci Kez Toplandı

Türkiye Belediyeler Birliği (TBB) Basın ve Sosyal Medya Komisyonu ikinci toplantısını TBB Genel Sekreteri Birol Ekici’nin başkanlığında çevrim içi olarak yaptı.

 

TBB Genel Sekreter Yardımcısı Kayhan Özüm’ün de hazır bulunduğu toplantıda; Karkamış Belediye Başkanı Ali Doğan ile Konya, Mersin,  Manisa, İzmir Büyükşehir Belediyeleri ve Beşiktaş Belediyesinden ilgili birim yöneticileri yer aldı.

 

Toplantının açılış konuşmasını yapan TBB Genel Sekreteri Birol Ekici, basın ve sosyal medya birimlerinin belediyelerin çalışmalarının duyurulması konusunda çok önemli görevleri üstlendiğini söyleyerek sosyal medyanın günümüzdeki en etkili iletişim aracı olduğunun altını çizdi. Açıklanan verilere göre Türk halkının günde 5-6 saat sosyal medyada vakit geçirdiğine işaret eden Ekici, “Şu anda eğer takipçiniz fazla ve sosyal medyada güçlüyseniz insanlara kendinizi ve hizmetlerinizi duyabiliyorsunuz.” dedi. Medya birimlerinin alması gereken çok uzun yollar olduğuna dikkati çeken Ekici “Sosyal medya hizmetlerini halka nasıl daha iyi sunabileceğimiz hakkında uzun uzun çalışmamız gerekiyor. Bizler iyi çalışırsak, hizmetlerimizi iyi duyurabilir ve tanıtabilirsek vatandaş gereksiz yere belediyeye kadar gelmeyebilir. Belediye başkanlarımız çalışmalarının sonuçlarını daha çabuk alıp daha iyi çalışabilir ve halka daha iyi hizmet sunabilir.” diye konuştu. Ekici ayrıca, Türkiye Belediyeler Birliğinin yakın zamanda belediyelerde basın ve sosyal medya alanında görev alan personele yönelik yoğun bir eğitim düzenleneceğini de duyurdu.

 

Toplantıda söz alan komisyon üyeleri uygulamadaki sorunları ve çözüm önerilerini paylaşırken basın ve sosyal medya konusunda görev yapan belediye personelinin eğitim ihtiyacına değindi.

TBB Basın ve Sosyal Medya Komisyonu İkinci Kez Toplandı