TBB Genel Sekreteri Birol Ekici Kent Araştırmaları Kongresi’ne Katıldı

Türkiye Belediyeler Birliği (TBB) Genel Sekreteri Doç. Dr. Birol Ekici, Kent Araştırmaları Enstitüsü tarafından bu yıl Kentleşme ve Yaşam Kalitesi teması ile düzenlenen "5. Kent Araştırmaları Kongresi"nde Kent Konseylerinin Kentsel Yaşam Kalitesinin Arttırılmasındaki Rolü konulu panelin moderatörlüğünü yaptı.

 

Covid-19 pandemisi nedeniyle video konferans yöntemiyle 7-8-9 Ekim tarihlerinde düzenlenen kongrede, kentleşme ve yaşam kalitesi başta olmak üzere şehirciliği yakından ilgilendiren konular ele alınıyor.

 

Moderatörlüğünü TBB Genel Sekreteri Birol Ekici’nin üstlendiği Kent Konseylerinin Kentsel Yaşam Kalitesinin Arttırılmasındaki Rolü panelinde İstanbul Kent Konseyi Başkanı Tülin Hadi, Balıkesir Kent Konseyi Başkanı Mürsel Sabancı ve Eskişehir Kent Konseyi Başkanı Nuray Akçasoy ve Ankara Kent Konseyi (AKK) Yürütme Kurulu Başkanı Halil İbrahim Yılmaz yer aldı. Panelde yerel yönetimlerle yapılacak ortak çalışmalara ivme kazandırmak için yapılması gerekenler istişare edildi.

 

Kent Araştırmaları Enstitüsü, İdeal Kent Dergisi, Türkiye Ekonomi Politikaları Araştırma Vakfı (TEPAV), Ankara Kent Konseyi ve Ankara Üniversitesi Siyasal Bilgiler Fakültesi iş birliği ile pandemi süreci nedeniyle çevrimiçi olarak gerçekleştirilen kongreye; Cumhurbaşkanlığı Yerel Yönetim Politikaları Kurulu Başkanı Prof. Dr. Şükrü Karatepe, Kültür ve Turizm Bakan Yardımcısı Ahmet Misbah Demircan, Prof. Dr. Ruşen Keleş, Kent Araştırmaları Enstitüsü Genel Sekreteri Yusuf Sunar, Ankara Üniversitesi Siyasal Bilgiler Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Orhan Çelik ve Dekan Yardımcısı Doç. Dr. Can Giray Özgül de katıldı.

 

Paneli Türkiye Belediyeler Birliği YouTube hesabından izleyebilirsiniz.

TBB Genel Sekreteri Birol Ekici Kent Araştırmaları Kongresi’ne Katıldı