Başkan Şahin’den Çek Büyükelçisi Kafka’ya Ziyaret

Türkiye Belediyeler Birliği (TBB) ve Gaziantep Büyükşehir Belediye Başkanı Fatma Şahin, 12 Ağustos’ta Çek Cumhuriyeti Büyükelçisi Pavel Kafka’yı ziyaret etti.

 

Ziyarette, TBB tarafından 2020 yılı ocak ayında Akıllı Şehirler ve Belediyeler Kongre ve Sergisi düzenlendiğini hatırlatan Başkan Şahin, 2021 yılı şubat ayında bu toplantının tekrarının yapılacağını belirterek Çek bilişim firmaları ve belediye başkanlarının toplantıya katılmalarının kongre ve sergiye zenginlik katacağını ifade etti. Konuşmasında dünyanın ortak sorunu olan COVID-19 pandemisine de değinen Şahin, bu süreçte dünyadaki tüm belediyelerin büyük zorluklarla baş etmek zorunda kaldığından ve yaşam alışkanlıklarını değiştirmenin insanları zorladığından bahsetti. Şahin ayrıca, Çek Cumhuriyeti ile Türkiye’nin belediye hizmetlerinin iyileştirmesi için birlikte çalışabileceklerinin altını çizdi.

 

Büyükelçi Pavel Kafka; akıllı şehir çalışmalarının COVID-19 pandemisinde hayatı kolaylaştırdığına vurgu yaparak, Türkiye Belediyeler Birliği ve belediyelerle akıllı şehir projeleriyle birlikte çalışmak istediklerini ve hâlihazırda İzmir, Eskişehir ve Ankara Büyükşehir Belediyeleriyle Çek firmalarının ortak projeler yürüttüğünü ifade etti.

 

Ziyarette, Çek Cumhuriyeti Büyükelçiliği Ticaret ve Ekonomi Bölüm Müşaviri Pavel Danek ve TBB Genel Sekreteri Birol Ekici de hazır bulundu.

Başkan Şahin’den Çek Büyükelçisi Kafka’ya Ziyaret