Belediye Başkanları Göç Platformu 2. Toplantısı Yapıldı

Yerel Yönetişimde Rezilyans Projesi (RESLOG) kapsamında ulusal düzeydeki göç politikalarına yerel yönetimlerin sorun ve ihtiyaçlarının yansıtılabilmesi hedefiyle oluşturulan Belediye Başkanları Göç Platformu’nun 2. toplantısı çevrimiçi yapıldı.

 

Toplantıya Adana Büyükşehir Belediye Başkanı Zeydan Karalar, Kilis Belediye Başkanı Mehmet Abdi Bulut, Büyükçekmece Belediye Başkanı Hasan Akgün, Altındağ ve Şahinbey Belediye Başkan Yardımcıları, Mersin Büyükşehir Belediyesi Başkan Danışmanı ve pilot belediyelerin personeli katıldı.

 

 

Toplantının açılış konuşmasını yapan Türkiye Belediyeler Birliği Genel Sekreteri Doç. Dr. Birol Ekici, göç yönetimi konusunda göstermiş oldukları gayret ve çalışmalarından dolayı belediyelere teşekkür etti.

 

Toplantıya katılan belediye başkanları, konuyla ilgili olarak belediyelerin katlandığı mali yüke dikkat çekerek Başkanlar Platformunun konunun çözümüne yönelik önemli bir mekanizma olduğunu belirttiler ve RESLOG Projesinden destek beklediklerini vurguladılar.

 

Toplantıda ayrıca belediyelerin mevcut durumları, ihtiyaçlar ve çözüm önerilerine ilişkin değerlendirmeler yapıldı.

Belediye Başkanları Göç Platformu 2. Toplantısı YapıldıBelediye Başkanları Göç Platformu 2. Toplantısı YapıldıBelediye Başkanları Göç Platformu 2. Toplantısı YapıldıBelediye Başkanları Göç Platformu 2. Toplantısı Yapıldı