TBB İş Sağlığı ve Güvenliği Komisyonu Toplandı

TBB İş Sağlığı ve Güvenliği Komisyonu Toplantısı, TBB Genel Sekreteri Birol Ekici başkanlığında, TBB Genel Sekreter Yardımcıları Ahmet Kazan ve Ramazan Özcan Yıldırım ile belediyelerin katılımıyla 03 Temmuz’da yapıldı.

Adana, Gaziantep, İstanbul, Konya, Mersin, Muğla, Ordu, İzmir Büyükşehir Belediyeleri ile Karaman Belediyesi ve EGO Genel Müdürlüğünden komisyon üyeleri katıldığı toplantıda komisyonun geçmişteki çalışmaları değerlendirilirken, sorun ve çözüm önerileri masaya yatırıldı.

Toplantının açılış konuşmasını yapan Genel Sekreter Ekici, TBB tarafından belediyeleri ilgilendiren önemli konularda çeşitli komisyonlar oluşturulduğunu belirterek bu komisyonlarla  belediyeler arası bilgi, tecrübe ve iyi uygulamaların paylaşılmasını amaçladıklarını kaydetti. Toplantı kapsamında İş Sağlığı ve Güvenliğinin belediyelerde nasıl geliştirileceğinin tartışılacağını söyleyen Ekici, 1 Temmuz’da hayata geçirilen yeni bir uygulamayla 50 kişinin altında çalışanı olan, az tehlikeli işyerlerinde de tedbirlerin alınması zorunluluğunu hatırlattı.  Özellikle büyükşehir belediyelerinde bu konuda örnek çalışmaların olduğunun altını çizen Ekici, eksiklikleri ve sorunları ele alarak belediyelerin iş sağlığı çalışmalarını bir adım öteye taşımayı hedeflediklerini ifade etti.

TBB İş Sağlığı ve Güvenliği Komisyonu Toplandı