TBB Dış İlişkiler Komisyonu Toplandı

Türkiye Belediyeler Birliği (TBB) Dış İlişkiler Komisyonu Toplantısı, TBB Genel Sekreteri Birol Ekici başkanlığında, TBB Genel Sekreter Yardımcısı Kayhan Özüm ve belediyelerin katılımıyla 30 Haziran’da gerçekleştirildi.

İstanbul, Kocaeli, Konya, Şanlıurfa Büyükşehir Belediyeleri ile Sancaktepe, Erbaa ve Zonguldak Belediyelerinin katılımıyla yapılan toplantıda; yerel yönetimlerin yerel diplomasi faaliyetleri,  kardeş şehir ilişkileri ile kardeş şehir ilişkilerinin yerele yansıması gibi başlıklar değerlendirildi.

Genel Sekreter Ekici, toplantının açılış konuşmasında TBB bünyesinde belediyelerde iyi uygulamaların yaygınlaştırılması amacıyla 22 farklı başlıkta komisyon kurulduğunu belirtti. Gelişen dünyada şehirlerin yurtdışı ilişkilerinin her geçen gün önem kazandığını ifade eden Ekici, “Artık küresel bir haline gelen dünyamızda birbirimizin tecrübelerinden ve bilgi birikimlerinden faydalanmamız gerekiyor. Aramıza diğer belediyelerimizi de zaman içerisinde katmamız gerekiyor. Herkese katılımlarından dolayı teşekkür ediyorum.” şeklinde konuştu.

TBB Dış İlişkiler Komisyonu ToplandıTBB Dış İlişkiler Komisyonu ToplandıTBB Dış İlişkiler Komisyonu ToplandıTBB Dış İlişkiler Komisyonu Toplandı