Şahin: “İpekyolu’nu eski güçlü haline dönüştürmemiz gerek”

Türkiye Belediyeler Birliği ve Gaziantep Büyükşehir Belediye Başkanı Fatma Şahin Asya Belediye Başkanları Forumu 7. Yürütme Kurulu Toplantısı’nda Türkiye’nin ve belediyelerin pandemi sürecini anlattı.

Dünyanın pandemiden sonraki en önemli gündeminin sağlıklı ülke ve sağlıklı şehirler olduğuna dikkati çeken Başkan Şahin, Türkiye’nin pandemideki başarılı sürecine değinerek; “Biz yaklaşık 18 yıl önce Cumhurbaşkanımızın başkanlığında yola çıktığımızda “önce insan”, “insanı yaşat ki Devlet yaşasın” dedik. “Eğitimde önce insan”, “sağlıkta önce insan”,  “adalette önce insan”, “emniyette önce insan” dedik. İnsan Sağlığına yaptığımız yatırım ülkemizi bu salgından en az vaka ve en fazla iyileşen sayısıyla pozitif ayrıştırdı.  Bundaki en önemli başlığımız sağlıkta yaptığımız yatırım oldu.” dedi.

Gaziantep’te yürütülen çalışmaları anlatan Şahin, “Biz Türkiye olarak örnek olduk. Gaziantep olarak örnek olduk.  Şimdi başarılı koordinasyonumuzla Asya belediyelerimizi bütün dünyaya örnek kılmamız gerekiyor. İpekyolu dediğimiz kalkınma yolunu eski güçlü haline dönüştürmemiz gerekiyor. Biz Türkiye olarak bu süreçten çok güçlü çıktık ve 140 ülke sağlık kiti gönderdik. Emeği geçen herekse Sayın Cumhurbaşkanımız başta olmak üzere teşekkür ediyorum” şeklinde konuştu.

Toplantı Asya belediyelerinin tecrübeleri ve bunan sonraki süreçte beler yapılacağını ilişkin değerlendirmelerle devam etti.

Şahin: “İpekyolu’nu eski güçlü haline dönüştürmemiz gerek”