TBB Basın ve Sosyal Medya Komisyonu Toplandı

TBB Genel Sekreter Yardımcısı Ahmet Kazan’ın başkanlığında telekonferans yöntemiyle toplanan TBB Basın ve Sosyal Medya Komisyonu,  belediyelerin katılımıyla ilk toplantısını gerçekleştirdi.

Toplantıya Denizli, Kocaeli, Malatya, Manisa, Mersin Büyükşehir Belediyeleri ile Aziziye, Pamukkale, Yalova, Karkamış, Mudurnu Belediyelerinden komisyon üyeleri katıldı.

Açılış konuşmasında Birliğin faaliyetlerine ilişkin bilgiler aktaran Genel Sekreter Yardımcısı Ahmet Kazan, belediyelerin basın ve sosyal medyayı etkin kullanmasını önemine dikkati çekerek belediyelerin çalışmalarını vatandaşa, kurumlara ve paydaşlarına yeteri kadar duyuramadığında birtakım eksiklikler yaşandığını belirtti. TBB olarak medya çalışmalarının öneminin farkında olarak bu komisyonu kurduklarını söyleyen Kazan, medyanın geçmişten günümüze geçirdiği süreçleri özetleyerek, özellikle 2000 yılından sonra anlayışın değiştiğini, yazılı ve görsel medyanın yerini sosyal medya gibi farklı mecralara bıraktığını ifade etti. Son yıllarda sosyal medyanın öne çıktığının altını çizen Kazan,  “Bilgi güçtür, bilgi bütün kapıları açar ama bilginin aktarılması da güçtür.” sözlerine yer verdi.

TBB’nin basın faaliyetlerinden de bahseden Kazan, toplantının verimli geçmesini dileyerek konuşmasını sonlandırdı.

TBB Basın ve Sosyal Medya Komisyonu ToplandıTBB Basın ve Sosyal Medya Komisyonu ToplandıTBB Basın ve Sosyal Medya Komisyonu Toplandı