TBB E-Belediye Komisyonu Toplandı

TBB Genel Sekreteri Birol Ekici başkanlığında toplanan TBB E-Belediye Komisyonu ilk toplantısını 9 Haziran’da İçişleri Bakanlığı Bilgi İşlem Dairesi Başkanı Osman Hacıbektaşoğlu ve belediyelerin katılımıyla gerçekleştirdi.

TBB’nin faaliyet ve görev alanlarından bahseden Ekici, Birlik olarak ülkemizdeki iyi uygulama örneklerinin yaygınlaştırılmasını amaçladıklarını kaydederek her ölçekten belediyenin belediyecilik konusunda başarılı uygulamaları olduğuna dikkati çekti. Ekici, geçen yıl yürürlüğe giren kanunla e-devlet işlemlerinin İçişleri Bakanlığına devri yapılarak daha etkin bir çalışma yürütüldüğüne değinerek, ilgili kurumlarla oluşturulan yol haritasıyla gelecek dönemde belediyelerin e-işlemlerinin dönüştürülmesi noktasında çok hızlı yol alınacağına inandığını belirtti. Ekici, yapılan çalışmalarla hem belediye hizmetlerinin standart hale geleceğini hem de vatandaş memnuniyetinin artacağını ve tasarruf sağlanacağına aktardı.  

İçişleri Bakanlığı Bilgi İşlem Dairesi Başkanı Osman Hacıbektaşoğlu, Belediye Bilgi Sistemi hakkında bilgiler aktardı.  678 belediyenin BELSİS’e dahil olduğunu belirten Hacıbektaşoğlu, 2021 yılında sisteme 1000’in üzerinde belediyenin dahil olacağını ifade ederek Belediye Bilgi Sisteminin sürekli yenilerek güncelleneceğini söyledi.

TBB E-Belediye Komisyonu Toplandı