TBB’den, Borçlu Belediyelerin Kesintilerinin Ertelenmesi Talebi

 

- TBB Başkanı Fatma Şahin: “Borçlu olan belediyelerin kesintilerinin koronovirüs önlemleri sürecinde yapılmaması, ertelenmesi için encümen kararı alarak Cumhurbaşkanımıza sunacağız.”

 

Türkiye Belediyeler Birliği Encümen Toplantısı, koronavirüs salgını nedeniyle telekonferans yöntemiyle yapıldı. TBB ve Gaziantep Büyükşehir Belediye Başkanı Fatma Şahin başkanlığında yapılan toplantıya 15 encümen üyesi belediye başkanı katıldı.

 

Bugüne kadar koronavirüsle mücadele önlemleri kapsamında yayımlanan dokuz genelgede belediyelere önemli görevler düştüğünün altını çizen Başkan Şahin, özellikle eğitim ve denetim noktasında valiler ile birlikte çalıştıklarını söyledi.

 

Belediye başkanlarına gayretleri için teşekkür eden Şahin, bu salgınla birlikte akıllı şehirler ve yeni yönetim anlayışının ön plana çıktığına dikkat çekti. Gaziantep Büyükşehir Belediyesi olarak bu küresel sorunla mücadele yöntemlerini anlatan Şahin, bundan sonraki süreçte de dijitalleşmenin artacağını ve tüm toplantıların telekonferans yöntemiyle yapılacağını ifade etti. 

 

TBB ve Gaziantep Büyükşehir Belediye Başkanı Fatma Şahin konuşmasını, “Borçlu olan belediyelerin bu süreçte kesintilerinin yapılamaması için encümen kararı alarak Cumhurbaşkanımız Sayın Recep Tayyip Erdoğan’a ileteceğiz ve onların da bize yardımcı olacaklarına güvencemiz tamdır.” sözleriyle noktaladı.

 

TBB Encümen üyeleri Bursa Büyükşehir Belediye Başkanı Alinur Aktaş, Kayseri Büyükşehir Belediye Başkanı Memduh Büyükkılıç, Manisa Büyükşehir Belediye Başkanı Cengiz Ergün, Trabzon Büyükşehir Belediye Başkanı Murat Zorluoğlu, Ağrı Belediye Başkanı Savcı Sayan, Şırnak Belediye Başkanı Mehmet Yarka, Yozgat Belediye Başkanı Celal Köse, Büyükçekmece Belediye Başkanı Dr. Hasan Akgün, Kepez Belediye Başkanı Hakan Tütüncü, Konak Belediye Başkanı Abdül Batur, Mamak Belediye Başkanı Murat Köse, Odunpazarı Belediye Başkanı Kazım Kurt, Silivri Belediye Başkanı Volkan Yılmaz ve Yenimahalle Belediye Başkanı Fethi Yaşar’ın katıldığı, “belediyelerin kamuya olan borçlarına karşılık genel bütçe paylarından yapılan kesintilere ara verilmesi” gündemiyle yapılan toplantıda, encümen üyesi başkanlar söz alarak sorun, çözüm önerileri ve görüşlerini paylaştılar.

Tbb’den, Borçlu Belediyelerin Kesintilerinin Ertelenmesi TalebiTbb’den, Borçlu Belediyelerin Kesintilerinin Ertelenmesi TalebiTbb’den, Borçlu Belediyelerin Kesintilerinin Ertelenmesi TalebiTbb’den, Borçlu Belediyelerin Kesintilerinin Ertelenmesi TalebiTBB’den, Borçlu Belediyelerin Kesintilerinin Ertelenmesi TalebiTBB’den, Borçlu Belediyelerin Kesintilerinin Ertelenmesi TalebiTBB’den, Borçlu Belediyelerin Kesintilerinin Ertelenmesi Talebi