TBB Başkanı Şahin Uluslararası Akıllı Ulaşım Zirvesi'nde Konuştu

Türkiye Belediyeler Birliği (TBB) ve Gaziantep Büyükşehir Belediye Başkanı Fatma Şahin, Ulaştırma ve Altyapı Bakanlığı himayelerinde 11-12 Mart tarihlerinde Ankara'da düzenlenen 2. Uluslararası Akıllı Ulaşım Sistemleri Zirvesi'ne katıldı.

 

Geleceğin ulaşım politikalarının ve araçlarının ele alınacağı etkinlikte bir konuşma yapan Başkan Şahin, bilgi ve teknoloji çağında olduğumuzu hatırlatarak değişen zamanın ruhunu yakalayabilmek için altyapıların mutlaka güçlendirilmesi gerektiğini söyledi. Sürdürülebilir kalkınmanın insani ve çevresel kalkınmayla bir bütün olarak düşünülmesi gerektiğinin altını çizen Şahin, Ocak ayında TBB tarafından düzenlenen Belediyeler ve Akıllı Şehirler Kongresi’nde “Akıllı Şehirler” başlığının etraflıca masaya yatırıldığını kaydetti. 

 

Akıllı ulaşımın öneminden bahseden Şahin, vatandaş odaklı, sürdürebilir ve verimlilik esaslı çözümler üretilmesi gerektiğine dikkati çekti. Başkan Şahin, konuşmasına şöyle devam etti: “21. yüzyıl veri yüzyılı. Kim verilerini toparlayıp toplumun sorunlarını çözme kapasitesini kullanırsa onlar hem ülke olarak hem şehir olarak bu rekabeti yönetecek alt yapıyı sağlayacaktır.”

 

Zirve’nin bitiminde Gaziantep, Şanlıurfa ve Konya Büyükşehir Belediyelerine akıllı ulaşım alanında yaptıkları çalışmalar nedeniyle çeşitli ödüller verildi.

TBB Başkanı Şahin Uluslararası Akıllı Ulaşım Zirvesi'nde KonuştuTBB Başkanı Şahin Uluslararası Akıllı Ulaşım Zirvesi'nde KonuştuTBB Başkanı Şahin Uluslararası Akıllı Ulaşım Zirvesi'nde Konuştu