Başkan Şahin AB Sivil Düşün Programı Toplantısına Katıldı

Avrupa Birliği Sivil Düşün Programı Sürdürülebilir Kentsel Hareketlilik ve Sivil Katılım Yuvarlak Masa Toplantısı Geliştirme Toplantısı Türkiye Belediyeler Birliği (TBB) ve Gaziantep Büyükşehir Belediye Başkanı Fatma Şahin’in katılımıyla Ankara’da gerçekleştirildi.

Toplantının açılış konuşmasını yapan Başkan Şahin; “Hepimizin kendimize sorduğu bir soru var: 'Dünya nereye gidiyor?’ 'Çocuklarımıza torunlarımıza nasıl bir dünya bırakacağız?' Bu soruların cevabının olumlu olması, daha güzel, daha çevreci, daha barış dolu bir dünyayı başarabilmemiz için çalışmalarımızı çok iyi planlamamız gerekiyor. Dünya ‘sürdürülebilir kalkınma’ diyor. Artık ekonomik kalkınmanın tek başına şehirleri, ülkeleri mutlu etmediğini, insani kalkınmanın mutlaka yanına konulması gerektiğini ve çevresel kalkınmanın mutlaka düşünülmesi gerektiğini biliyoruz.” şeklinde konuştu.

Türkiye Belediyeler Birliği ve Avrupa Birliğinin katkılarıyla düzenlenen toplantı, farklı grupların hareketlilik ve katılım hakkını savunmak için karar alma mekanizmalarına sivil katılım konusunu gündeme getirerek sürdürülebilir kentsel hareketlilik politikalarının geliştirilmesine katkıda bulunmayı amaçlıyor.

Başkan Şahin AB Sivil Düşün Programı Toplantısına KatıldıBaşkan Şahin AB Sivil Düşün Programı Toplantısına KatıldıBaşkan Şahin AB Sivil Düşün Programı Toplantısına Katıldı