Cumhurbaşkanı Erdoğan Belediye Başkanlarını Kabul Etti

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, büyükşehir belediye başkanlarını Cumhurbaşkanlığı Külliyesinde kabul etti.

Birliğimiz ve Gaziantep Büyükşehir Belediye Başkanı Fatma Şahin’in ile beraber 28 büyükşehir belediye başkanının yer aldığı kabulde Cumhurbaşkanı Erdoğan, “Seçildiğiniz gün itibarıyla artık size oy versin, vermesin şehrinizdeki herkesin belediye başkanı olarak görev yapacağınıza inanıyorum. Biz de milletimizin teveccühüyle görev alan tüm belediye başkanlarımıza aynı samimiyet ve hüsnüniyetle yaklaşıyoruz." dedi.

Ziyarette, Cumhurbaşkanı Yardımcısı Fuat Oktay, Adalet Bakanı Abdülhamit Gül, Dışişleri Bakanı Mevlüt Çavuşoğlu, İçişleri Bakanı Süleyman Soylu, Millî Savunma Bakanı Hulusi Akar, Millî Eğitim Bakanı Ziya Selçuk, Sağlık Bakanı Fahrettin Koca, Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanı Fatih Dönmez, Ulaştırma ve Altyapı Bakanı Mehmet Cahit Turan, Çevre ve Şehircilik Bakanı Murat Kurum, Tarım ve Orman Bakanı Bekir Pakdemirli, Kültür ve Turizm Bakanı Mehmet Ersoy, Çalışma, Sosyal Hizmetler ve Aile Bakanı Zehra Zümrüt Selçuk, Hazine ve Maliye Bakanı Berat Albayrak, Sanayi ve Teknoloji Bakanı Mustafa Varank ile Cumhurbaşkanlığı Yerel Yönetim Politikaları Kurulu üyeleri hazır bulunurken Gençlik ve Spor Bakanlığı ile Ticaret Bakanlığından da Bakan Yardımcıları toplantıya iştirak etti.

Belediye başkanlarını seçimlerde elde ettikleri başarı dolayısıyla tebrik ederek, başarılar dileyen Cumhurbaşkanı Erdoğan, kabulde hazır bulunan tüm bakanlar ile Yerel Yönetimlerden Sorumlu Politika Kurulu üyelerinin, belediye başkanlarının sorularına cevap vererek, taleplerine ilişkin değerlendirmeler yapacaklarını belirtti.

Cumhurbaşkanı Erdoğan, birlik ve beraberlik vurgusu yaptığı konuşmasında şu sözlere yer verdi: “Ülkemizin birliğe, beraberliğe, kardeşliğe en çok ihtiyaç duyduğu bir dönemde burada ortaya koyduğumuz fotoğrafı çok çok önemli görüyorum. Özellikle de terörle, terör örgütleriyle, hukuksuzlukla arasına mesafe koymayı başarmış belediye başkanlarımızla birlikte olmaktan memnuniyet duyuyorum. Bildiğiniz gibi her fırsatta, tek millet, tek bayrak, tek vatan, tek devlet derken tam da şu anda buradaki manzarayı ifade etmek istiyorum. Milletimizin de bizlerden istediği görüntünün bu olduğuna eminim.”

Belediye başkanlarının büyük bir sorumluluğun altına girdiklerine dikkat çeken Cumhurbaşkanı Erdoğan, büyükşehir belediyelerinin durumunu yakından izlediğini belirterek sorunların çözümü doğrultusunda çeşitli hazırlıkların bulunduğuna dikkati çekti.

Cumhurbaşkanı Erdoğan Belediye Başkanlarını Kabul EttiCumhurbaşkanı Erdoğan Belediye Başkanlarını Kabul EttiCumhurbaşkanı Erdoğan Belediye Başkanlarını Kabul EttiCumhurbaşkanı Erdoğan Belediye Başkanlarını Kabul Etti