TBB'den Şırnak'a Belediyecilik Desteği

Başkan Şahin: “Türkiye Belediyeler Birliği olarak Şırnak Belediyesinin hizmet kapasitesinin artırılması ve personel açısından daha nitelikli hale getirilmesi adına her türlü desteği sağlayacağız.”

Türkiye Belediyeler Birliği (TBB) ve Gaziantep Büyükşehir Belediye Başkanı Fatma Şahin, Birliğimizde görevli uzmanlardan oluşan bir heyetle incelemelerde bulunmak ve planlamalar yapmak üzere Şırnak’ı ziyaret etti.

Başkan Şahin, Şırnak Valisi Ali Hamza Pehlivan ve Şırnak Belediye Başkanı Mehmet Yarka ile yaptığı görüşmelerde Şırnak’ın imar ve altyapı sorunları başta olmak üzere ekonomik ve sosyal sorunlarına ilişkin bilgiler aldı. Ziyaret çerçevesinde kentteki sivil toplum kuruluşlarının temsilcileriyle de bir araya gelen Şahin, görüşmelerde işbirliği ve dayanışmanın önemine dikkat çekerek TBB olarak Şırnak Belediyesinin hizmet kapasitesinin artırılması ve personel açısından daha nitelikli hale getirilmesi adına her türlü desteği sağlayacaklarının altını çizdi. Başkan Şahin, TBB yöneticisi ve uzmanlarından oluşan bir heyetin kısa süre önce Şırnak'a gelerek şehrin belediyecilik kapasitesi ve potansiyeli üzerine incelemelerde bulunup, kapsamlı bir rapor hazırladıklarını da ifade etti.

Yeni bir Şırnak kurulurken hem TBB hem de Gaziantep Büyükşehir Belediyesi olarak  Şırnak’ın yanına yer alacaklarını kaydeden Şahin, TBB’nin belediyelerin gelişmesi ve kalkınması için hizmet ürettiğini hatırlatarak; “Sizin sorunlarınız bizim sorunlarımız. Sizin sevinciniz bizim sevincimiz. Sizin kaderiniz bizim kaderimiz. Bu coğrafyada güçlü olmak zorundayız. Bu yalnızca ekonomik güç değil. Sevginin ve kardeşliğin gücüne inanıyorum. Rabbim kardeşlik iklimimizi ve huzurumuzu bozmasın.” şeklinde konuştu.

Şırnak Valisi Ali Hamza Pehlivan ile yapılan toplantı sonrasında Belediye Başkanlığında Başkan Yarka ve ekibiyle bir araya gelen Başkan Şahin ve TBB uzmanları kısa, orta ve uzun vadeli bir çalışma planının ilk adımlarını attılar. TBB uzmanlarının Şırnak'taki çalışmaları önümüzdeki hafta da devam edecek.

TBB'den Şırnak'a Belediyecilik DesteğiTBB'den Şırnak'a Belediyecilik DesteğiTBB'den Şırnak'a Belediyecilik DesteğiTBB'den Şırnak'a Belediyecilik Desteği