LOCALINTERNational Staj Programı Başladı

Yerel diplomasinin geliştirilmesi ve yerel yönetimler arasında dostluk ve kardeşlik bağlarının güçlendirilmesi amacıyla Birliğimiz tarafından üniversite öğrencilerine yönelik olarak 2012 yılından bu yana düzenlenen LOCALINTERNational Staj programı başladı. Bu yıl 18-29 Ağustos 2019 tarihleri arasında düzenlenecek programa 33 ülkeden 38 öğrenci katılacak.

Yerel yönetimlerin dünyadaki temel ilkeleri ve Türkiye’nin yerel yönetim yapısının teorik ve uygulamalı olarak anlatıldığı programın ilk gün etkinlikleri tanışma toplantısıyla Ankara’da başladı.

  

Tunus, Tacikistan, Endonezya, Kosova, Cezayir, Makedonya, Malezya, Pakistan, Filistin, Azerbaycan, Bosna-Hersek, Gürcistan, Brezilya, Şili, Kenya, Çin Halk Cumhuriyeti, Güney Kore, Kazakistan, Özbekistan, Pakistan, Litvanya, Gana, Hindistan, Uganda, Nijerya, Ürdün, Singapur, Vietnam, Mısır, Somali, Fas, Moğolistan ve Türkiye’den öğrencilerin katıldığı program süresince; “Yerel yönetimlerin temel ilkeleri ve Türkiye’de yerel yönetimler, Türkiye’de Belediye Hizmetleri, SDG’lerin yerelleşmesinde belediyelerin rolü, kardeş şehir ilişkileri, CV Hazırlama ve mülakat teknikleri gibi konu başlıklarında teorik ve uygulamalı olarak eğitim verilecek.

 

Staj süresince Ankara, Kahramanmaraş, Gaziantep ve İstanbul Büyükşehir Belediyelerine yapılacak teknik ziyaretlerin yanı sıra program kapsamında farklı kültürel faaliyetlere de yer verilecek.

LOCALINTERNational Staj Programı BaşladıLOCALINTERNational Staj Programı BaşladıLOCALINTERNational Staj Programı Başladı