Başkan Şahin’den Gazetecilere Bisiklet Hediyesi

Türkiye Belediyeler Birliği (TBB) ve Gaziantep Büyükşehir Belediye Başkanı Fatma Şahin, 11 Temmuz’da Birlik binamızda gerçekleştirilen Avrupa Hareketlilik Haftası basın toplantısında verdiği sözü yerine getirerek gazetecilere birer bisiklet hediye etti.

Başkan Şahin, Dışişleri  Bakan Yardımcısı ve  AB Başkanı  Faruk Kaymakcı ve  Avrupa Birliği (AB) Delegasyonu Başkanı Büyükelçi Christian Berger ile yaptığı ortak basın toplantısında, hareketliliği teşvik etmek ve çevreci ulaşım araçlarının yaygınlaşması konusunda farkındalık oluşturmak amacıyla toplantıyı takip eden gazetecilere bisiklet hediye edeceklerini duyurmuştu.

Şahin, söz verdiği üzere gazetecileri TBB’deki makamına davet ederek bisikletlerini teslim etti. Bisikletleri teslim ederken kısa bir demeç de veren Başkan Şahin, “Şehir yaşamının otomobil kullanımına dayanan ulaşımı insanların hareketliliğini kısıtlamaktadır. Sağlıklı yaşam ve çevrenin korunması için tüm belediyelerimizi bisiklet yolları yapmaya, Avrupa Hareketlilik Haftası etkinliklerine katılmaya ve siz değerli basın mensuplarını da bisiklet kullanmaya davet ediyorum.” şeklinde konuştu.

Başkan Şahin’den Gazetecilere Bisiklet HediyesiBaşkan Şahin’den Gazetecilere Bisiklet HediyesiBaşkan Şahin’den Gazetecilere Bisiklet Hediyesi