Manisa'da Koronavirüs Seferberliği

 

Tüm dünyayı etkisi altına alan ve insan sağlığını tehdit eden koronavirüse karşı ülkemizde yürütülen topyekun mücadele kapsamında Manisa Büyükşehir Belediyesi de çalışmalarını sürdürüyor. Manisa Büyükşehir Belediyesi virüsün yayılmasını önlenmek amacıyla 17 ilçede adeta seferberlik ilan etti.

 

Alınan önlemler ve yapılan çalışmalara ilişkin bilgi veren Başkan Cengiz Ergün, "17 ilçemizde resmi kurumların tamamında dezenfeksiyon uygulaması gerçekleştirdik. Bunun yanında merkezdeki tüm camilerimizi dezenfekte ettik. Park ve bahçeler, çocuk oyun alanları, ilçe belediyelerimizle koordineli bir şekilde otobüs durakları ilaçlama ve dezenfeksiyon çalışmalarımızı periyodik olarak sürdürüyoruz. Gasilhanelerimizden itfaiye müfrezelerimize, çocuk merkezlerimizden kurs binalarımıza kadar tüm binalarımızı da yine aynı şekilde dezenfekte ettik. Katı atık bertaraf tesislerimizde de işçi önlemi ve dezenfeksiyon uygulamalarımızı yine sık sık gerçekleştiriyoruz. Bu çalışmalarımızı bir defaya mahsus yapmıyoruz. Sık sık devam edeceğiz" dedi.

 

Büyükşehir Belediyesine bağlı ilçe koordinatörlükleri de dahil olmak üzere vatandaşların iş ve işlemlerini yapmak için bulunmak zorunda olduğu hizmet binalarına dezenfektanlar konuşlandırıldı. Toplu ulaşım araçlarında da dezenfeksiyon çalışmaları il genelinde sürdürülüyor. Toplu ulaşım araçları, ticari taksiler ve servis araçlarında sık sık dezenfeksiyon uygulaması yapılıyor. Bunun yanı sıra Büyükşehir Belediyesine ait 144 araca dezenfektanlar yerleştirildi. Manisa Büyükşehir Belediyesi Eğitim Merkezinde (MABEM) öğrencilerin uzaktan eğitim almaları için de çalışmalara başlandı.  Belediye, WEB TV aracılığıyla çocuklara eğitim verebilecek bir altyapıyı oluşturmak üzere çalışmalar yürütüyor.