Keçiören Belediyesi Pazarlarda Sabit El Dezenfektanı Uygulaması

Keçiören Belediyesi COVID ile mücadele kapsamında pazarlarda denetimi artırarak sabit el dezenfektasyon üniteleri kurdu.

Keçiören Belediye Başkanı Turgut Altınok, “Semt pazarlarımızda tezgâhlar arasında 3 mesafe kuralını titizlikle uyguluyor, Zabıta ekiplerimizle pazarlara giriş ve çıkışları tek noktadan sağlıyoruz. Vatandaşlarımızın alışveriş öncesi ve sonrası ellerini dezenfekte edebilmesi için ilçemizdeki 42 semt pazarımıza el dezenfektanı ünitesi sabitledik” açıklamalarında bulundu.

İçişleri Bakanlığının semt pazarlarında sıkılaştırdığı denetimlerine Keçiören zabıta ekiplerinin de destek vermesiyle ilçedeki semt pazarlarında; tezgâhların 3 mesafe arayla kurulması, pazara giriş çıkışlarının tek noktadan yapılması, vatandaşın ve esnafın maske takarak sosyal mesafeyi koruması kuralları titizlikle uygulanıyor. Aynı zamanda Keçiören Belediyesi öz kaynaklarıyla ürettiği dezenfektanları ilçede kurulan 42 semt pazarlarının giriş ve çıkışlarına sabitlediği dezenfektan üniteleri aracılığıyla vatandaşlara ulaştırıyor.