Horasan Belediyesi Çalışıyor

Horasan Belediyesi

 

Horasan Belediyesi pandemi sürecinde 60 yaş üstü, engelli ve kronik hastalıkları olan vatandaşların ihtiyaçları VEFA ekipleri tarafından gideriliyor. Evlerine yapılan ziyaretlerde ihtiyaçları tespit edilmekte ve ekiplerce bu ihtiyaçlar gideriliyor.  

 

Ayrıca ilçe genelinde ve Kırsal Mahallelerde 137 özel iş yeri, 15 Kamu binası,  20 okul, 4 banka, 1 ptt, hastane, 51 cami ve 28 taziye evi, 67 ticari taksi, 130 toplu taşıma, köy minibüsü  ve özel halk otobüsü, 55 kamu aracı olmak üzere bu alanlarda dezenfekte çalışmaları gerçekleştiriliyor.

511 binlik nüfusun can güvenliğini sağlamak için sokaklarda koronavirüsle mücadele eden belediyemiz ekipleri için  özel koruyucu önlemler alındı. Virüse karşı özel olarak getirilen tulum, maske, eldiven ve gözlüğü giyen personel, sokaklarda yaptığı temizlik faaliyetlerinde hiçbir şekilde virüse temas etmeden çalışmasını gerçekleştirebiliyor.

 

Buca Belediyesi olarak saha personellerimizin virüsten etkilenmesini önlemek amacıyla  Dezenfekte kabini imal ediyoruz. Bugüne dek ürettiğimiz 10 adet dezenfekte kabini ile iş yerleri ve şantiyelerimizde personelimizin virüsten korunmasını sağlamaktayız.