Twin Cities Cohort-2 (İkinci İkiz Şehirler Öğrenme Programı) Başvuruları Başladı

17/04/2024

Ufuk Avrupa Programı kapsamında yürütülen "Twin Cities Cohort-2 (İkinci İkiz Şehirler Öğrenme Programı)" çağrısına yönelik başvurular 8 Nisan 2024 - 31 Mayıs 2024 tarihleri arasında çevrimiçi başvuru sistemi aracılığı ile gerçekleştirilebilecektir. Başvurusu olumlu değerlendirilen belediyeler, 20 ay boyunca iklim-nötr olma hedeflerinin gerçekleştirilmesine yönelik teknik destekten faydalanacaklar olup; eşleştirildiği şehirle karşılıklı ziyaretler gerçekleştirme imkanlarından faydalanabileceklerdir.

Çağrıya, 2050 yılına kadar iklim-nötr olma hedefi olan ve halihazırda "Misyon Şehirler", "Pilot Şehirler" ve "İkiz" şehirler projelerinde yer almak üzere seçilmemiş olan belediyeler başvuru gerçekleştirebilecektir.

Bu kapsamda, çağrıya ferdi olarak başvuran il veya ilçe belediyeleri arasından seçilenler, NetZeroCities ortakları tarafından, geçmişte Pilot Şehirler arasından seçilen bazı şehirlerin projeleri (https://netzerocities.eu/pilot-cities-cohort-2-2023/) ile eşleştirilecek ve aralarında bir ikiz şehir mekanizması kurulacaktır.

Ayrıca 18 Nisan 2024 tarihinde 15.00-16.15 saatleri arasında çağrı ile ilgili çevrimiçi bir bilgilendirme toplantısı düzenlenecektir.

Çağrıya yönelik başvuru rehberi ve başvuru formuna buradan ulaşabilirsiniz. 

Bilgilendirme toplantısı kayıt linkine buradan ulaşabilirsiniz.