BELBİS’i Tercih Eden Belediyelerimizin Sayısı Artıyor

Birliğimiz tarafından belediyelerin merkezi bir uygulama ile bilgilerini etkili bir şekilde yönetmesi ve hizmetlerini hızlı sunabilmesi amacıyla hazırlanan ve belediyelerimize ücretsiz sunulan Belediye Yönetim Bilgi Sistemi (BELBİS) Kırşehir Akpınar Belediyesinde de kullanılmaya başlandı. Sistem ile ilgili memnuniyetlerini dile getiren Akpınar Belediye Başkanı Şükrü Turgut’un da destekleri ile veri aktarım süreci sorunsuz olarak tamamlandı. 

Son kullanıcı eğitimlerinin yerinde verildiği Sistemde su, emlak, çevre tüketim vergisi gibi öz gelirleri içeren gelir modüllerinin yanı sıra memur, işçi taşınır, bütçe, muhasebe, taşınmaz, ruhsat evlendirme gibi yazı işleri müdürlüklerinin de hizmetlerini takip edebilecekleri modüller uygulamaya açıldı. 

Belediye başkanlarının mali ve personel bilgilerine doğrudan erişebileceği mobil bir uygulama ile de hizmet veren Sistem, vatandaşların tahakkuk ve tahsilât bilgilerine belediyeye gelmeden erişebilmeleri amacıyla e-devlet (turkiye.gov.tr) altında 6 servis hizmetini de hazır olarak sunuyor.

BELBİS yazılımı hakkında detaylı bilgiye www.belbis.gov.tr adresinden ulaşılabilirsiniz.

BELBİS’i Tercih Eden Belediyelerimizin Sayısı ArtıyorBELBİS’i Tercih Eden Belediyelerimizin Sayısı ArtıyorBELBİS’i Tercih Eden Belediyelerimizin Sayısı Artıyor