Cumhurbaşkanımızca “Komrat Kültür Merkezi”nin Açılışı Yapıldı

Cumhurbaşkanımız Sayın Recep Tayyip Erdoğan, 17-18 Ekim 2018 tarihlerinde Moldova resmî ziyareti kapsamında Gagauz Özerk Yeri’nin başkenti Komrat’ta temaslarını sürdürerek İstanbul Büyükşehir Belediyesi’nin finansmanı ile Türkiye Belediyeler Birliği ve Altındağ Belediyesi işbirliğinde onarımı yapılan “Komrat Kültür Merkezi”nin açılışınıMoldova Cumhurbaşkanı İgor Dodon ve Gagauz Özerk Yeri Başkanı İrina Vlah ile birlikte gerçekleştirdi.

 

Eş zamanlı olarak Altındağ Belediyesince Komrat’ta yapılan “Altındağ Belediyesi Gençlik Merkezi” Cumhurbaşkanımızın Saygıdeğer eşi Emine Erdoğan Hanımefendi tarafından törenle açıldı.

 

Cumhurbaşkanımız, TBB ile İstanbul Büyükşehir Belediyesi ve Altındağ Belediyesi tarafından yaptırılan Huzurevi, Kültür Merkezi ve Gençlik Merkezi için emeği geçen belediyelerimize ve Birliğimize teşekkür etti.

 

Cumhurbaşkanımız, Türk İşbirliği ve Koordinasyon Ajansı (TİKA) tarafından yaptırılan “Bölge Hastanesi Aziz Sancar Tanı ve Tedavi Merkezi”nin açılışından sonra kendisini Türk, Moldova ve Gagauzya bayrakları eşliğinde coşkuyla karşılayan halka Komrat’ta hitap etti.

Gagauz Özerk Yeri Başkanı İrina Vlah yapılan yatırımlardan dolayı Cumhurbaşkanımıza ve ilgili kurumlarımıza teşekkür etti.

Cumhurbaşkanımızca “Komrat Kültür Merkezi”nin Açılışı YapıldıCumhurbaşkanımızca “Komrat Kültür Merkezi”nin Açılışı YapıldıCumhurbaşkanımızca “Komrat Kültür Merkezi”nin Açılışı YapıldıCumhurbaşkanımızca “Komrat Kültür Merkezi”nin Açılışı YapıldıCumhurbaşkanımızca “Komrat Kültür Merkezi”nin Açılışı YapıldıCumhurbaşkanımızca “Komrat Kültür Merkezi”nin Açılışı YapıldıCumhurbaşkanımızca “Komrat Kültür Merkezi”nin Açılışı YapıldıCumhurbaşkanımızca “Komrat Kültür Merkezi”nin Açılışı YapıldıCumhurbaşkanımızca “Komrat Kültür Merkezi”nin Açılışı YapıldıCumhurbaşkanımızca “Komrat Kültür Merkezi”nin Açılışı YapıldıCumhurbaşkanımızca “Komrat Kültür Merkezi”nin Açılışı Yapıldı