İki Belediyemiz Daha BELBİS Ailesine Katıldı

Birliğimiz tarafından belediyelerin merkezi bir uygulama ile bilgilerini etkili bir şekilde yönetmesi ve hizmetlerini hızlı sunabilmesi amacıyla hazırlanan ve belediyelerimize ücretsiz sunulan Belediye Yönetim Bilgi Sistemi (BELBİS), Kırıkkale Delice Belediyesi ile Afyonkarahisar Seydiler Belediyesinde kullanılmaya başlandı.  Her iki belediyede de geçiş sürecinin sorunsuz yaşanması amacıyla son kullanıcı eğitimleri yerinde verildi.

 

Bütçe, Muhasebe, Personel, Gelir, Taşınır, Evlendirme, Ruhsat, Yazı İşleri, Beyaz Masa, Sosyal Yardım gibi modüllerin yer aldığı BELBİS yazılımında yöneticilerin talep ettiği ve anlık ulaşabilecekleri raporlar yer almaktadır. Ayrıca e-devlet altında borç, tahakkuk, mükellef ve tahsilat gibi 6 servis hizmeti hazır olarak sunulmakta, belediye personelinin izin, bordro, özlük bilgilerine de erişilebilmektedir.

 

BELBİS yazılımı hakkında detaylı bilgiye www.belbis.gov.tr adresinden ulaşılabilir.

İki Belediyemiz Daha BELBİS Ailesine Katıldıİki Belediyemiz Daha BELBİS Ailesine Katıldıİki Belediyemiz Daha BELBİS Ailesine Katıldıİki Belediyemiz Daha BELBİS Ailesine Katıldı