Davetlisiniz!

Türkiye ve Avrupa Birliği ülkeleri yerel yönetimleri arasında ortaklık ve işbirliği yaratmayı amaçlayan ve Avrupa Birliği Bakanlığı’nın Katılım Öncesi Yardım Aracı (IPA) çerçevesinde yürütülecek olan “Türkiye AB arasında Şehir Eşleştirme Hibe Programı” ön hazırlık faaliyeti olarak 22-23 Kasım 2017 tarihinde İstanbul’da Uluslararası Şehir Eşleştirme Konferansı  gerçekleştirilecektir.

 

Konferans kapsamında düzenlenecek Twinning Café oturumlarıyla, Türkiye ve Avrupa’daki  yerel yönetimlerin bilgi ve deneyim paylaşımında bulunarak hibe programı kapsamında gerçekleştirilecek şehir eşleştirme projelerinin gelişimine katkı sağlayarak uzun dönemli proje ve ortaklıklar geliştirmeleri beklenmektedir. 

 

Konferansa ülkemizden en fazla 40 yerel yönetim biriminin katılımı öngörülmektedir. Her bir yerel yönetim biriminden en fazla 2 kişi katılımı sağlayabilecektir. Yerel yönetim birimi adına katılım sağlayacak azami 2 temsilcinin isimlerinin başvuru formunda belirtilmesi gerekmektedir. Konferans sırasında yapılacak tüm görüşmeler İngilizce olacağından başvuru formunun İngilizce olarak doldurulması beklenmektedir. Başvuru süreci rekabetçi bir ortam içerisinde yürütüleceğinden başvuru formunun tam olarak doldurulması tavsiye edilmektedir.

 

Aynı şehirden başvuruda bulunacak farklı yerel yönetim birimleri tek bir başvuru kapsamında formdaki City’s Joint Initiative seçeğini işaretleyerek de katılım sağlanabilir. (Örneğin: Belediye ve İl Özel İdaresi gibi).

 

Başvuru sürecinin 31.10.2017 tarihinde sonlandırılması planlanmakta olup değerlendirme sonuçları en kısa sürede bu sayfada ilan edilecektir.

 

Konferansa ilişkin detaylar ve katılım sağlamak isteyen yerel yönetimler https://www.towntwinningconference.com/ adresini ziyaret edebilirler. 

Davetlisiniz!Davetlisiniz!