İl Belediyeleri Deneyim Paylaşımında Buluştu

Birliğimiz "Belediye Akademisi" eğitim programı kapsamında 2-3 Ekim tarihlerinde üçüncüsü düzenlenen "İl Belediyelerinde İyi Uygulama Örnekleri ve Deneyim Paylaşımı Toplantıları" Ankara’da yoğun bir katılımla başladı.

 

İl belediyelerinden katılan katılımcıların kendi belediyelerinde ve şehirlerinde uygulamaya geçirdikleri iyi uygulama örneklerinin ve projelerin paylaşılacağı toplantılarda, 51 il belediyesi temsilcisi ilgili temada iyi uygulama örnekleri sunumu, yaşanan sorunlar, çözüm önerileri ve deneyim sunumlarını gerçekleştirecektir. Başta Zabıta ve İtfaiye hizmeti olmak üzere farklı belediyelerden yaklaşık 140 kişinin katıldığı toplantılar 4 farklı oturum şeklinde gerçekleştirilecek olup, sorunlar ve çözüm önerilerinin geniş bir yelpazede çözüm bulması beklenmektedir.

 

Toplantının açılış konuşmasında söz olan TBB Eğitim Müdürü Fikret Gültekin, Türkiye Belediyeler Birliğinin kurumsal kapasitesi hakkında bilgi verdikten sonra yapılan proje ve faaliyetler hakkında bilgi vererek deneyim paylaşımı ve iyi uygulama örnekleri toplantılarının içeriğinden ve amacından bahsetti. Deneyim paylaşımı toplantılarının eğitim programlarından farklı olduğunu, ortak amacın belediyelerimiz arasında sinerji ve kaliteyi artırmak olduğunun altını çizen Gültekin, Aralık ayı sonuna kadar gerçekleştirilecek bu programlar sonunda ortaya çıkan görüş, öneri ve düşüncelerin titiz bir değerlendirmeye tabii tutulacağını ifade etti.

 

Konuşmasında Belediye Akademisi kampüsü hakkında da bilgiler sunan Gültekin, Türkiye Belediyeler Birliğinin belediyecilik alanında ciddi bir vizyon üstlendiğini ve yakın gelecekte teorik ve uygulamalı eğitim alanında çığır açacak projelerin adım adım hayata geçirileceğini ifade etti. Yine yakın bir zamanda uygulamaya geçen Belediye Akademisi Uzaktan Eğitim Merkezi’nin de belediyelerimize ciddi katkılar sağlayacağına inandığını belirten Gültekin, eğitim ihtiyacına sürekli çözüm üretecek teknikler geliştirildiğini ve uzaktan eğitimle üniversitelerde olduğu gibi belediyelerimize özgü sertifika programları ve 1.ve 2.öğretimli eğitim altyapısına da hazırlandıklarını ifade etti.

 

Toplantılar Aralık Ayına Kadar Devam Edecek

Birliğimiz tarafından Ankara'da Eylül-Aralık 2017 döneminde uygulamaya alınan "İyi Uygulama Örnekleri ve Deneyim Paylaşımı Toplantıları"  kapsamında yılsonuna kadar 70 farklı grupta katılımın sağlanması planlanmıştır.

 

İl Belediyeleri Deneyim Paylaşımında Buluştuİl Belediyeleri Deneyim Paylaşımında Buluştuİl Belediyeleri Deneyim Paylaşımında Buluştuİl Belediyeleri Deneyim Paylaşımında Buluştuİl Belediyeleri Deneyim Paylaşımında Buluştuİl Belediyeleri Deneyim Paylaşımında Buluştu