Birliğimiz Kolombiya Heyetini Ağırlıyor

Kolombiya’nın kırsal eyaletlerinden altı belediye başkanı ve Kolombiya Belediyeler Birliği temsilcisinden oluşan heyet, Birliğimiz ile Başbakanlık Türk İşbirliği ve Koordinasyon Ajansı Başkanlığı (TİKA) ev sahipliğinde ülkemizde misafir ediliyor.

 

Türkiye’nin tarımsal kalkınma, sosyal yönetişim ve eko-turizm konularındaki tecrübelerinden faydalanmak üzere "Kırsal ve Tarımsal Kalkınma" temalı çalışma ziyareti kapsamında ülkemizde bulunan heyet, TBB faaliyetleri ve ülkemizin yerel yönetim sistemi ile ilgili bilgi almak amacıyla Birliğimizi de ziyaret etti.

 

Heyeti kabul eden Birlik Genel Sekreterimiz Hayrettin Güngör, Kolombiya heyetini Türkiye’de ağırlamaktan dolayı mutluluk duyduğunu ifade ederek, programın iki ülke yerel yönetimleri arasında işbirliklerinin geliştirilmesine katkı sağlaması dileğinde bulundu.  TBB’nin yapısı, görev ve faaliyet alanları ile Birliğimizin yürüttüğü uluslararası işbirlikleri ve lobi faaliyetlerinden bahseden Güngör, ayrıca Türkiye’nin yerel yönetim sistemi hakkında da heyeti bilgilendirdi.

 

1-7 Ekim 2017 tarihleri arasında gerçekleştirilecek program süresinde Heyet; Ankara, Konya Büyükşehir Belediyelerinin yapmış olduğu çalışmalar hakkında bilgi alacak, Mamak, Beypazarı ve Altınköy ve TORKU Fabrikası ve satış ofislerine inceleme ziyaretinde bulunacak.

Birliğimiz Kolombiya Heyetini AğırlıyorBirliğimiz Kolombiya Heyetini AğırlıyorBirliğimiz Kolombiya Heyetini AğırlıyorBirliğimiz Kolombiya Heyetini Ağırlıyor