Gökoğuz Yeri Özerk Bölgesinden Birliğimize Ziyaret

Moldova Cumhuriyeti Gökoğuz Yeri Özerk Bölgesi Devlet Başkanı Irina VLAH ve beraberindeki heyet 7 Eylül 2017 tarihinde Birliğimize bir ziyaret gerçekleştirdi.

 

Dışişleri Bakanı Vitali VLAH, Türkiye-Moldova Dostluk Derneği Başkanı Rafet KÖKSAL ve Altındağ Belediye Başkan Yardımcısı Cebrail ASLAN’ın da bulunduğu ziyarette, Türkiye – Moldova ikili ilişkilerine değinen Başkan Vlah özellikle Gökoğuz Yeri Özerk Bölgesine Türkiye’nin vermiş olduğu desteklerden dolayı duyduğu memnuniyeti dile getirerek gelecekte yapılabilecek işbirlikleri ile ilgili değerlendirmelerde bulundu.

 

Birliğimiz Genel Sekreteri Hayrettin GÜNGÖR heyeti Birliğimizde ağırlamaktan duyduğu memnuniyeti ifade ederek; Türkiye ile Gökoğuz Yeri Özerk Bölgesi yerel yönetimleri arasında işbirliğinin geliştirilmesinin önemli olduğunu vurguladı. Ziyaret esnasında “Türkiye – Moldova Yerel Yönetimleri İşbirliği Projesi” kapsamında Gagavuzya – Cazaclia (Kazayak) Belediyesine hibe edilecek bir adet kazıcı yükleyicinin protokolü de imzalandı. 

Gökoğuz Yeri Özerk Bölgesinden Birliğimize ZiyaretGökoğuz Yeri Özerk Bölgesinden Birliğimize ZiyaretGökoğuz Yeri Özerk Bölgesinden Birliğimize ZiyaretGökoğuz Yeri Özerk Bölgesinden Birliğimize Ziyaret