Birliğimizden Makedonya’ya Yardım Eli

Birliğimiz tarafından Kızılay işbirliğinde Makedonya’da yaşayan ihtiyaç sahibi ailelere Ramazan ayı münasebetiyle gıda yardımında bulunuldu.

2016 yılında yaşanan sel felaketinden etkilenen başta başkent Üsküp olmak üzere ülke genelinde 15 farklı bölgede tespit edilen ihtiyaç sahibi yaklaşık 3000 aileye içerisinde temel gıda malzemeleri bulunan paketler dağıtıldı.

Hasanbeg Mahallesinde gerçekleştirilen dağıtıma katılan Birliğimiz Meclis Üyesi ve Türk Kızılayı Genel Başkan Yardımcısı İsmail Hakkı TURUNÇ, geçen yıl yaşanan sel sonrası acilen bölgeye gelerek Türk Kızılayı ve Türkiye Belediyeler Birliği işbirliğinde ciddi çalışmalar yaptıklarını hatırlatarak, ramazan yardımları kapsamında da ülkenin 15 bölgesindeki 250 köyde, 3 bine yakın gıda paketi dağıtılacağını belirtti.

Bir daha bu tür felaketlerin yaşanmaması temennisinde bulunan Turunç, "Bilsinler ki bir sıkıntıya düştüklerinde Türkiye Cumhuriyeti ve Türk halkı her zaman yanlarındadır." dedi.

Yardım alan mahalle sakinleri Türkiye'ye, Türk Kızılayına ve Türkiye Belediyeler Birliğine teşekkür etti.

Gostivar’da gerçekleştiren dağıtımın ardından heyet, Birliğimiz tarafından tadilatı ve ek bina yapımı gerçekleştirilen Mustafa Kemal Atatürk İlkokulunu ziyaret ederek incelemelerde bulundu.

Birliğimizden Makedonya’ya DestekBirliğimizden Makedonya’ya DestekBirliğimizden Makedonya’ya DestekBirliğimizden Makedonya’ya DestekBirliğimizden Makedonya’ya DestekBirliğimizden Makedonya’ya DestekBirliğimizden Makedonya’ya DestekBirliğimizden Makedonya’ya DestekBirliğimizden Makedonya’ya Destek