16. Dünya Su Kongresi Meksika’da Gerçekleştirildi

16. Dünya Su Kongresi, Dünya Su Konseyi işbirliğinde 29 Mayıs - 3 Haziran 2017 tarihlerinde Meksika’nın Cancun şehrinde gerçekleştirildi.

 

Bilim ve Politika Arasında Köprü Kurmak ana temasıyla gerçekleştirilen Kongrede Değişen Dünyada Su Güvenliği, Yenilikçi Su Kaynakları Yönetimi, Su ve Sürdürülebilir Büyüme: Su-Enerji Bağlantısı, Su için Barış:  Küresel Su ve Barış Vizyonu, Su Politikası ve Yönetişim, Su Güvenliği ve İklim değişikliği, 8. Dünya Su Forumu Tematik Çerçevesi temaları ele alındı.

 

95 ülkeden politikacılar, yerel yöneticiler ve akademisyenlerden oluşan 1000’den fazla kişinin katılımıyla gerçekleşen Kongrede 2015 yılında Kore'de gerçekleştirilen 7. Dünya Su Forumunun çıktıları değerlendirildi. Sürdürülebilir Gelişim Hedefleri ile COP 21 iklim anlaşmasının BM Genel Kurulunca kabul edilmesi konusuna Brezilya'da yapılması planlanan 8. Dünya Su Forumu için ön hazırlık çalışmaları yapıldı.  

 

Birliğimiz, Kongreye büyükşehir belediyelerimizin su ve kanalizasyon idareleri genel müdürleri ve personelinden oluşan bir heyetle katılım sağladı. 

16. Dünya Su Kongresi Meksika’da Gerçekleştirildi16. Dünya Su Kongresi Meksika’da Gerçekleştirildi16. Dünya Su Kongresi Meksika’da Gerçekleştirildi16. Dünya Su Kongresi Meksika’da Gerçekleştirildi16. Dünya Su Kongresi Meksika’da Gerçekleştirildi16. Dünya Su Kongresi Meksika’da Gerçekleştirildi