Trablusşam Belediyesine Cenaze Aracı Hediye Edildi

Birliğimiz tarafından, tarihi ve kültürel geçmişimiz olan Lübnan yerel yönetimleri ile dostluk ve kardeşlik bağlarının güçlendirilmesi amacıyla yürütülen “Türkiye ve Lübnan Yerel Yönetimleri İşbirliği Projesi” kapsamında Trablus Belediyesine iki adet cenaze aracı hibe edildi.

 

Trablus limanında gerçekleşen teslim törenine, Türkiye'nin Beyrut Büyükelçisi Çağatay Erciyes, Trablus Belediye Başkanı Ahmed Kamereddin’in yanı sıra Türk ve Lübnanlı yetkililer de katılım sağladı.

 

Büyükelçi Erciyes, tören sırasında yaptığı konuşmada, "1397 belediyeyi temsil eden Türkiye Belediyeler Birliği, yerel yönetimlere güç kazandırmanın yanında, başta yaşadığımız bölge olmak üzere tüm dünyadaki belediyelerle uluslararası işbirliğinin geliştirilmesinde önemli bir rol oynamaktadır.  Bu bağlamda, TBB'nin 2016'da Lübnan'daki yerel yönetimlere destek için bir işbirliği projesi başlattığını bildirmekten memnuniyet duyuyorum." dedi. İki cenaze aracının bu proje kapsamında verildiğini belirten Erciyes, işbirliği projesini başlattığı için Birlik Başkanımız Kadir Topbaş'a teşekkür ederek, yerel düzeyde geliştirilen işbirliklerinin iki ülke arasındaki komşuluk ilişkilerini daha da güçlendireceğine inandığını kaydetti.

 

Hibe edilen araçların anahtarlarını Büyükelçi Erciyes’ten teslim alan Lübnanlı yetkililer, Birliğimizin Lübnan yerel yönetimlerine verdiği desteklerden dolayı teşekkür ederek ve memnuniyetlerini dile getirdiler.

 

Birliğimizden Trablus Belediyesine Araç DesteğiBirliğimizden Trablus Belediyesine Araç DesteğiBirliğimizden Trablus Belediyesine Araç DesteğiBirliğimizden Trablus Belediyesine Araç Desteği