Yerel Yönetimler Sempozyumu Başvuruları Başladı

T.C. Cumhurbaşkanlığı himayelerinde Türkiye Belediyeler Birliği ve Cumhurbaşkanlığı Yerel Yönetim Politikaları Kurulu işbirliğinde 9-10 Ocak 2019 tarihlerinde Ankara’da  "Cumhurbaşkanlığı Hükümet Sisteminde Yerel Yönetimler" sempozyumu gerçekleştirilecektir. 

 

Sempozyum programının açılış oturumu T.C Cumhurbaşkanlığı Külliyesinde yapılacak olup, sadece davetli misafirlerin katılacağı açılış oturumu, Cumhurbaşkanımız Sayın Recep Tayyip ERDOĞAN’ın hitapları ile başlayacaktır.

 

Açılış konuşmalarının ardından sempozyum oturumlarına Ankara-JW Marriott Hotel’de devam edilecek olup, sempozyum bilimsel program başlangıç gün ve saati tüm belediye ve kamu kurumu temsilcileri için 09 Ocak 2019 saat 16:00 olarak planlanmıştır. 

 

Oturumlarda; 

  • Cumhurbaşkanlığı sisteminin yerel yönetimlere getireceği yeni vizyon ve yaklaşımlar,
  • Yerel yönetimler ile merkezi idare arasındaki ilişkiler, 
  • Yerel Yönetimlerde entegre atık yönetimine geçiş, sıfır atık uygulamasının yaygınlaştırılması, su yönetiminde verimlilik ve performansı, 
  • İmar disiplininin sağlanmasında mevzuat ve uygulamadan kaynaklanan sorunlar,
  • Merkezi yönetim ve yerel yönetimlerin yetki ve sorumlulukları, şehir kimliği ve estetik konuları ele alınacaktır.

Ülkemizdeki tüm yerel yönetimler ile üniversitelerimizin farklı bölümlerinden akademisyen ve öğrencilerin katılım sağlayacağı sempozyum yerel yönetimler alanında çalışan birçok kurumu da bir araya getirecektir.

 

Türkiye Belediyeler Birliği Belediye Akademisi’nin ev sahipliği yapacağı ve yerel yönetimler alanında bir ilk olma özelliği taşıyan sempozyuma tüm kamu kurumlarımız, belediyeler, üniversiteler ve  akademisyenler davetlidir. 

 

Sempozyum programına ilişkin belediyelerimizden konaklamalı başvurular ve Ankara dış katılımcı başvuruları en geç 07 Ocak 2019 saat 15:00’a kadar https://sempozyum.tbb.gov.tr üzerinden yapılacak olup, program hakkında detaylı bilgiler web sayfası üzerinden alınabilecektir.