Guangzhou Uluslararası Kentsel İnovasyon Ödülü

“Guangzhou Uluslararası Kentsel İnovasyon Ödülü” uluslararası arenada prestijli bir yerel yönetim ödülüdür. Ödülün verileceği teknik komite, ISORCARP (Uluslararası Şehir ve Bölge Plancıları Birliği), UN-HABİTAT (Birleşmiş Milletler İnsan Yerleşimleri Programı), Honkong Üniversitesi, Singapur Teknoloji ve Tasarım Üniversitesi, Buenos Aires Üniversitesi, Harvard Üniversitesi ve Lincoln Enstitüsü gibi dünyaca saygın kurumlardan, profesörler, üst düzey yöneticiler ve bilim insanları yer almaktadır.

Bu sene 66 ülkeden, 193 şehir ve bölgeden 273 başvuru alınmıştır. Teknik Komite 8-12 Eylül tarihleri arasında Endonezya’nın Surabaya kentinde toplanmış ve 15 şehri yarı finale taşımıştır. Yarı finale kalan şehirler arasında Türkiye’den Mezitli Belediyesi yer almaktadır. Ödül töreni 6-8 Aralık 2018 tarihlerinde Guangzhou kentinde gerçekleştirilecek ve Jüri heyeti kazananları ilan edecektir.

Desteklemek istediğiniz projeler için Türkiye saati ile 6 Aralık 2018 tarihine kadar online olarak http://vote.guangzhouaward.org/EN/vote/vote.aspx adresinden oy kullanabilirsiniz.