Dünya Su Yarışması 2017

World Water Challenge 2017 ( Dünya Su Yarışması) Sorun Çözümü Önerileri İçin Duyuru

 

2017 Dünya Su Yarışması (WWCH 2017) 20-23 Eylül Kore Cumhuriyetinin Gyeongju şehrinde gerçekleştirilecektir.

 

Dünya Su Yarışması uluslararası bir yarışma olup küresel su sorunlarına yönelik çözümler üreten birey ve kurumlara ödül vermektedir. 2015 yılındaki 7. Dünya Su Forumunda başlatıldığından bu yana yakın zamanda dünyanın karşılaşabileceği olası su sorunlarını keşfetmek ve bu sorunlara uygulanabilir çözümler bulmayı amaçlamaktadır.

 

 

Yarışmaya katılmak isteyen belediyelerimizin su konusuna ilişkin karşılaştıkları   problemleri 21 Mayıs 2017 tarihine kadar aşağıdaki link üzerinden bildirmeleri gerekmektedir.

 

İkinci aşamada ise problem listesi oluşturup ilan edilecek ve katılımcılar seçilen problemlere yönelik çözümler iletilecektir. (2 Haziran- 16 Temmuz)

 

Son olarak  21 - 22 Eylül tarihleri arasında kazanan belirlenecektir.

 

Yarışmaya başvuru süreci ve önemli tarihler gibi bilgilere ve rehbere buradan ulaşabilirsiniz. Problemlerin ve önerilerin bildirilmesi bu linkte yer alan online sistem üzerinden gerçekleştirilecektir.

 

Sorularınız için wwch@koreawaterforum.org veya hmyoonkwf@gmail.com adresleri aracılığıyla  Uluslararası Kore Su Haftası  Sekreterliğine ulaşabilirsiniz.

Dünya Su Yarışması 2017Dünya Su Yarışması 2017